Zakaj postati ?lan KS 90 Slovenije?

Ker kot ?lan sindikata vplivam na delovnopravno zakonodajo in na sklepanje kolektivnih pogodb. Vplivam na pogoje dela in pla?ilo za delo. Imam pravico do brezpla?nega svetovanja in zastopanja v delovno-pravnih sporih pred sodi?i.

Kdo lahko postane ?lan?

?lan lahko postane vsak delavec, ki je sklenil delovno razmerje za dolo?en ali nedolo?en ?as, s polnim ali skrajanim delovnim ?asom, nezaposlena oseba, upokojenec in tudi ?lan, ki je vklju?en v drug sindikat. ?lanstvo v sindikatu je prostovoljno.

Kako se v?lanim?

Za v?lanitev pokli?ite na tel 01/426 30 23 ali nam piite na e-mail: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želite videti, omogočite Javascript. . V izpolnitev vam bomo poslali pristopno izjavo ?lanice oziroma sindikata dejavnosti. Izpolnjeno pristopno izjavo nato poljete na naslov:
Konfederacija sindikatov 90 Slovenije, Resljeva 7,1000 Ljubljana

Kadar je pri delodajalcu e organiziran sindikat KS 90 Slovenije, se izpolnjena in podpisana pristopna izjava lahko izro?i sindikalnemu zaupniku.

Zainteresirane osebe, ki niso ?lani KS 90 Slovenije, lahko pridobijo pravico do pravnega svetovanja in zastopanja le pod pogojem, da se v?lanijo.