Sindikat zasebnega varovanja (v postopku priključitve)

Sindikat zasebnega varovanja Slovenije je bil ustanovljen 19. 1. 2011. Osnovno poslanstvo sindikata je zagotoviti boljše delovne pogoje za zaposleni v družbah, ki opravljajo dejavnost zasebnega varovanja. Navedeno je uresničljivo s povezovanjem članov za dosego skupnih ciljev.

Sindikat deluje za:

• zaščito socialnega in ekonomskega položaja članov zaposlenih v dejavnosti zasebnega varovanja;
  • varovanje delovne in osebnostne nedotakljivosti sindikalnih zupnikov;
  • spoštovanje človekovega dostojanstva;
  • organizirano in učinkovito zastopanje interesov članstva pred delodajalcem pri sklepanju kolektivnih pogodb, dogovorov in sporazumov;
  • utrjevanje pravne in socialne zaščite članstva v primerih, ko so kršene njihove pravice;
  • uveljavljanje solidarnosti, vzajemnosti in enakopravnosti med člani sindikata;
  • izboljšanje delovnih razmer, varstva pri delu, zdravstvenega varstva in varstva delovnega okolja;
  • izboljšanje življenske ravni delavcev in primerne cene njihovega dela;
  • spodbujanje in razvijanje soupravljanja delavcev;
  • organizacijo vseh oblik pritiska, vključno s stavko in drugimi zakonitimi oblikami sindikalnega boja;
  • utrjevanje znanja in sposobnosti dialoga, komuniciranja in pogajanj kot prevladujoči način uveljavljanja interesov članstva;
  • uveljavljanje demokratične oblike sindikalne organiziranosti;
  • širjenje članstva;
  • sodelovanje s sindikati KS 90 in drugimi sindikati za doseganje skupnih ciljev na osnovi enakopravnosti in medsebojnega spoštovanja.

Konkretne aktivnosti potekajo v podjetjih, ključni cilj pa je sprejem kolektivne pogodbe dejavnosti zasebnega varovanja.

Navedeno lahko dosežemo s kolektivnim pritiskom članov sindikata zoper vse tiste družbe zasebnega varovanja, ki ne spoštujejo delavskih pravic, delovnih pogojev in nepravično izkoriščajo zaposlene.

Za uresničitev teh ciljev apeliramo na vse zaposlene v dejavnosti zasebnega varovanja, da se včlanijo v sindikat SZV - KS 90 in s tem pripomorejo k trajni odpravi izkoriščanja in zagotovitvi poštenega statusa zaposlenih.

Z včlanitvijo v sindikat SZV - KS 90 boste upravičeni do takojšnje, individualne in brezplačne pravne pomoči.

SINDIKAT ZASEBNEGA VAROVANJA - KS 90
Resljeva 7