Sindikat zasebnega varovanja (v postopku priklju?itve)

Sindikat zasebnega varovanja Slovenije je bil ustanovljen 19. 1. 2011. Osnovno poslanstvo sindikata je zagotoviti bolje delovne pogoje za zaposleni v drubah, ki opravljajo dejavnost zasebnega varovanja. Navedeno je uresni?ljivo s povezovanjem ?lanov za dosego skupnih ciljev.

Sindikat deluje za:

• za?ito socialnega in ekonomskega poloaja ?lanov zaposlenih v dejavnosti zasebnega varovanja;
  • varovanje delovne in osebnostne nedotakljivosti sindikalnih zupnikov;
  • spotovanje ?lovekovega dostojanstva;
  • organizirano in u?inkovito zastopanje interesov ?lanstva pred delodajalcem pri sklepanju kolektivnih pogodb, dogovorov in sporazumov;
  • utrjevanje pravne in socialne za?ite ?lanstva v primerih, ko so krene njihove pravice;
  • uveljavljanje solidarnosti, vzajemnosti in enakopravnosti med ?lani sindikata;
  • izboljanje delovnih razmer, varstva pri delu, zdravstvenega varstva in varstva delovnega okolja;
  • izboljanje ivljenske ravni delavcev in primerne cene njihovega dela;
  • spodbujanje in razvijanje soupravljanja delavcev;
  • organizacijo vseh oblik pritiska, vklju?no s stavko in drugimi zakonitimi oblikami sindikalnega boja;
  • utrjevanje znanja in sposobnosti dialoga, komuniciranja in pogajanj kot prevladujo?i na?in uveljavljanja interesov ?lanstva;
  • uveljavljanje demokrati?ne oblike sindikalne organiziranosti;
  • irjenje ?lanstva;
  • sodelovanje s sindikati KS 90 in drugimi sindikati za doseganje skupnih ciljev na osnovi enakopravnosti in medsebojnega spotovanja.

Konkretne aktivnosti potekajo v podjetjih, klju?ni cilj pa je sprejem kolektivne pogodbe dejavnosti zasebnega varovanja.

Navedeno lahko doseemo s kolektivnim pritiskom ?lanov sindikata zoper vse tiste drube zasebnega varovanja, ki ne spotujejo delavskih pravic, delovnih pogojev in nepravi?no izkori?ajo zaposlene.

Za uresni?itev teh ciljev apeliramo na vse zaposlene v dejavnosti zasebnega varovanja, da se v?lanijo v sindikat SZV - KS 90 in s tem pripomorejo k trajni odpravi izkori?anja in zagotovitvi potenega statusa zaposlenih.

Z v?lanitvijo v sindikat SZV - KS 90 boste upravi?eni do takojnje, individualne in brezpla?ne pravne pomo?i.

SINDIKAT ZASEBNEGA VAROVANJA - KS 90
Resljeva 7