Socialni partnerji so pred pol leta podpisali Socialni sporazum za obdobje 2015-2016 zato delodajalci aktivnost sindikatov v zvezi z zbiranjem podpisov in vložitev potrebnega števila podpisov v Državni zbor za spremembo definicije minimalne pla?e, smatrajo za kršitev podpisanega socialnega sporazuma. Predlog spremembe podpira tudi koalicija, kar pomeni, da bo predlog sprememb verjetno sprejet, delodajalci pa opozarjajo, da bi predlagana sprememba lahko pomenila izgubo delovnih mest.

V petek, 18.9.2015, je glede na navedeno, na SLO 3, v oddaji Na tretjem….., potekalo soo?enje oziroma razprava na temo »Je zaradi minimalne pla?e ogrožen socialni sporazum?«.V tokratno oddajo je bil poleg predstavnikov GZS in ZSSS vabljen tudi predsednik KS 90 Peter Majcen.

Oddajo si lahko v celoti ogledate na spodnji povezavi.